top of page

Listy do Ewy Z.

„Listy do Ewy Z. Poradnik dla nauczycieli przedszkola“ to najnowsza książka Ewy Zielińskiej, którą ostatnio przeczytaliśmy. Autorki nie trzeba nikomu w Polsce przedstawiać. Doskonale znana nauczycielkom i nauczycielom wychowania przedszkolnego. Od lat cieszy się zasłużonym autorytetem w dziedzinie edukacji matematycznej przedszkolaków. Tym razem Autorka postanowiła odpowiedzieć na liczne pytania, które otrzymuje od nauczycieli. W ten sposób powstał wyjątkowy poradnik dla młodych stażem nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.


Ewa Zielińska przepracowała w przedszkolu wiele lat i zna ten fach od podszewki. Przemawia do początkujących adeptów i adeptek tego szczególnego zawodu z wielką troską o detale, które coraz częściej umykają w czasie studiów. Codzienne przedszkolne sprawy, edukacyjna biurokracja (dokumentacja) czy kontakty z rodzicami - nie doczekały się zbyt wielu porządnych opracowań. Pani Ewa, swoimi poradami, doskonale wypełnia tę lukę.


Gorąco polecamy „Listy …“ każdej nauczycielce i nauczycielowi przedszkola, którzy czują się zagubieni, a często bezradni wobec wyzwań z jakimi mierzą się codziennie. Od podpowiedzi jak się ubrać, przez sprawy związane z wychowaniem i rozwojem, po praktyczne wskazówki jak zachować się asertywnie, wobec bardzo wymagającego środowiska.

To co może się szczególnie przydać młodym pedagogom, to wzorcowo opracowana dokumentacja. Porady z pewnością zainspirują planujących swoją pracę, w takich szczegółach jak obserwacja dzieci czy ich diagnozowanie. Początkujący nauczyciele i nauczycielki znajdą tu nawet propozycje zapisów w dzienniku.


Praktyczna i konkretna - to niezwykle rzadkie dziś cechy, które jak ulał pasują do poradnika Ewy Zielińskiej.

Serdecznie polecamy

https://blizejprzedszkola.pl/sklep/poradniki-pedagogizacja/359-listy-do-ewy-z-.html

bottom of page